Ayşe Erbulak, 1900’lü yıllarda İstanbul Çengelköy’de dünyaya geldi.
Günaydın, Güneş ve Sabah gazetelerinde çalıştıktan sonra tekrar canlanan tiyatro aşkı O’na İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Ali Poyrazoğlu tiyatrolarında oynama imkanı sağladı…

Özel televizyon kanalları hayatımıza girmeye başladığında kaçınılmaz olarak Kanal 6 ve Show TV’de çalıştı. Ayrıca Kanal D’de freelance olarak birçok başarılı programa imza attı…

TV kanallarının mutfağında çalıştığı gibi bir çok televizyon dizisinde de rol aldı…

Kariyerinin doruğunda, Norveç’e göç ederek bambaşka bir iş dalında yüksek eğitim alarak bir kafe işletmeye ve Norveçce olarak 2 ayrı tiyatro

grubunda Skatval ve Stjørdal tiyatrolarında 11 yıl boyunca sahneye çıktı…

12 yıl kaldığı Norveç’ten Türkiye’ye dönünce TRT de 200 bölüm canlı yayında ”Anne-Çocuk” programını sundu, ayrıca “Pis7’li” ve “Aşkın Halleri” dizilerinde rol aldı.

Rol aldığı “Stjørdal Teater” ile İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrosu ”Genç Günler”  de Türk seyircisi ile yeniden buluştu.

Kadınların da stand-up yapabileceğini ispatlayabilmek için yurt içinde ve dışında sahnelerde tek kişilik gösteriler yaptı. Duru Tiyatro’da da “NAFİLE DÜNYA” ve Tiyatro Kedi’de SERSEM KOCANIN KURNAZ KARISI oyunlarında oynadı. Halen Tiyatro Kedi’nin MÜFETTİŞ ve DAMADIM OLUR MUSUN? oyunlarında rol almaktadır.
ÇOK ŞEKERLİ ÖLÜM, LİMONİ ÖLÜM, ÖDÜLLÜ ÖLÜM, DOKUZ ODA CİNAYETLERİ, ANNE BAK KİM GELDİ adlı polisiye romanları ile yazar olarak da kendini kanıtladı. CİNAYET SINIFI BAŞKANI adlı gerilim romanı altıncı kitabıdır.

Yazarlığının yanı sıra Norveçce – Türkçe çeviri yapmaktadır ve Türkiye Polisiye Yazarları Birliği yönetim kurulu üyesidir.

ERBULAK OYUNCULUK ve YAZARLIK EVİ, AJANS AYŞE ERBULAK ve  DAĞHAN KÜLEGEÇ YAYINLARI’nın kurucusu ve yöneticisidir.

2017 -2018 Tiyatro Sezonunda DAMADIM OLUR MUSUN? adlı oyunda sergilediği Fikret Becerir rolü ile EKİN YAZIN DOSTLARI tarafından “EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU” ödülüne layık görülmüştür.

Sanatçı bir ailenin mensubu olan Erbulak, evli ve 2 çocuk annesidir.

Yitirdiğimiz sanatçı Altan Erbulak’ın kızı, oyuncu Dağhan Külegeç’in annesi, sanatçı Özden Özgürdal’ın eşidir.